Omezené testování 2024.05.20; 43ad3e
Counter-Strike
vstoupí v létě
do další éry
Counter-Strike 2 je největší technologický skok v historii populární série, který zajistí další roky novinek a aktualizací.

Všechny podrobnosti odhalíme v létě společně s oficiálním vydáním, nicméně cesta ke hře Counter-Strike 2 začíná už dnes, a to omezeným testováním pro vybrané hráče hry CS:GO, jehož účelem je identifikovat nejpalčivější problémy a vyřešit je před celosvětovým vydáním.

Finální verze hry Counter-Strike 2 pak dorazí jako bezplatný upgrade hry CS:GO, takže hurá na cvičiště a připravte se na vstup do další éry!

A pokud se chcete dozvědět více o omezeném testování a jeho obsahu, pokračujte ve čtení.
Dýmovnice nové generace
Dýmovnice, respektive jejich oblaka kouře, jsou nyní dynamické volumetrické objekty interagující s prostředím a reagující na světlo, střelbu a výbuchy.
Dopady na hratelnost
Změny chování kouře se promítají také do hratelnosti, jelikož kulky a výbušné granáty mohou oblaka krátce rozptýlit nebo rozšířit.
Přirozené zaplňování prostorů
Kouř se nově vyvalí z otevřených dveří a rozbitých oken, nezastaví ho schody, zaplní delší chodby a spojí se s dalšími oblaky.
Reakce na světlo
V enginu Source 2 se částice kouře přizpůsobují systému nasvícení, což dává vzniknout realističtějšímu světlu a barvám.
Přesné a okamžité informace
Tickrate už neovlivňuje pohyb, střelbu ani házení granátů.
Srdcem hry Counter-Strike 2 je systém obnovování informací nezávislý na počtu tiků za sekundu. Zatímco dříve servery tak získávaly informace o herním světě pouze v určitých časových intervalech (kterým se říká „tiky“ nebo „ticks“), díky nové architektuře se o zahájení každého pohybu, výstřelu každé kulky a hození každého granátu dozvídají okamžitě.

Ať už je proto tickrate jakýkoli, pohyb a střelba mají vždy stejnou odezvu a granáty vždy létají stejně.
Staronový inventář
Vaše sbírka je v bezpečí – při přechodu mezi hrami CS:GO a Counter-Strike 2 nepřijdete o žádný ze svých předmětů! Co víc, v enginu Source 2 budou vypadat ještě lépe.

Kromě zajištění podpory starších modelů a vzhledů jsme dále upgradovali všechny základní zbraně na nové modely o vysokém rozlišení a některé vzhledy toho už patřičně využívají.
Vizuální pokroky
Vizuální stránka byla vylepšena všude, kam se podíváte.
Všechny vizuální efekty dostupné ve hře Counter-Strike 2 prošly aktualizací a za pomoci systému nasvícení a částicového systému enginu Source 2 bylo dosaženo nového vzhledu i chování vody, výbuchů, ohně, kouře, záblesků zbraní či efektů kulek.
Herní efekty
Vizuální efekty nejvíce ovlivňující hratelnost byly přepracovány s ohledem na co nejlepší čitelnost. Stopy po kulkách jsou tedy snáze viditelné na větší vzdálenost a krvavé fleky (které postupně zasychají) poskytují konkrétnější informace o nepřátelích.
Efekty prostředí
Vychutnejte si zbrusu nové efekty výbuchů, ohně a dalších environmentálních událostí, které jsou díky spojení enginu Source 2 a možností současného hardwaru o řád kvalitnější a konzistentnější.
Vylepšení rozhraní
Na kompletně změněné herní rozhraní a nové efekty ukazatelů na obrazovce se nejen dobře dívá, ale člověk se z nich také přehledně dozví vše potřebné o své postavě a aktuálním stavu zápasu.
Precizní zvuk
Přepracovaný, vyvážený a správně zvučný podkres.
Zvuky hry Counter-Strike 2 byly přepracovány, aby lépe odrážely okolní prostředí, byly jasně odlišitelné a šlo z nich vyposlechnout více informací. Plus byly vyváženy pro zajištění co nejlepšího zážitku.
A to není vše
Omezené testování hry Counter-Strike 2 se soustředí jen na část funkcí, aby byly do léta vyřešeny ty největší problémy, ale v rukávu toho máme podstatně více. Vydržte pár měsíců a povíme Vám úplně vše, co Counter-Strike získá se vstupem do další éry!