Sınırlı Test 2024.06.19; 7a9d22
COUNTER-STRIKE'TA
YENİ BİR DÖNEM
BU YAZ BAŞLIYOR
Counter-Strike 2, Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik sıçramayı içeriyor. Bu sayede gelecek yıllarda çıkacak yeni özellik ve güncellemeler için bir zemin sağlanmış oluyor.

Bu yaz resmî olarak çıktığında, oyundaki tüm yeni özellikleri açıklayacağız ancak Counter-Strike 2'ye giden yol bazı CS:GO oyuncularının katılabileceği Counter-Strike 2 sınırlı testiyle başlıyor. Bu test süresince, Counter-Strike 2 herkese sunulmadan önce oyunun bazı özelliklerindeki hata ve sorunlar tespit edilip düzeltilecek.

Counter-Strike 2, CS:GO oyununa ücretsiz bir güncelleme olarak bu yaz sunulacak. O zaman; ekipmanlarınızı toplayın, pratik yapın ve kendinizi Counter-Strike'ın bir sonraki hâline hazırlayın.

Counter-Strike 2 sınırlı testindeki bazı özelliklere dair daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.
HER ŞEY DEĞİŞECEK
Sis bombaları artık çevresiyle etkileşime geçen; ışığa, silah atışlarına ve patlamalara tepki gösteren dinamik hacimsel nesnelere dönüştürüldü.
Oynanış
Sis artık oyun içindeki diğer olaylarla etkileşime geçebiliyor ve bu da yeni fırsatlara zemin hazırlıyor. Mermiler ve patlayıcı el bombalarıyla sisi kısa süreliğine yararak bir görüş alanı oluşturabilir ya da sisin kapladığı alanı farklı bir yöne doğru ittirebilirsiniz.
Boşlukları Doğal Olarak Dolduracak Şekilde Genişler
Sis artık açık kapı aralıklarından ve kırık pencerelerden sızacak, merdivenlerde yukarı aşağı hareket edecek, ayrıca uzun koridorlarda genişleyecek ve diğer sislerle birleşecek.
Işığa Tepki
Counter-Strike 2'de sis parçacıkları birleşik aydınlatma sistemiyle birlikte çalışarak daha gerçekçi ışık ve renklerin gösterilmesine olanak sağlıyor.
Ne Görüyorsanız O
Tick rate artık hareket etmek, ateş etmek veya bomba atmak için önemli değildir.
Alt frekans güncellemeleri (sub-tick) Counter-Strike 2'deki en önemli değişikliktir. Önceden, sunucu dünyayı yalnızca ayrık zaman aralıklarında (tick'ler) değerlendiriyordu. Counter-Strike 2'nin güncellenen alt frekans mimarisi sayesinde sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı ânı tam olarak bilmektedir.

Sonuç olarak tick rate ne olursa olsun, hareketleriniz ve atışlarınız aynı hızda tepki verecek ve el bombalarınız her zaman aynı şekilde yere düşecektir.
ÖĞELERİNİZ ARTIK DAHA GÜZEL
Tüm CS:GO envanteriniz, Counter-Strike 2'de de sizinle olacak. Önceden toplamış olduğunuz öğeleri tutmanın yanı sıra bu öğeler Source 2'nin ışıklandırma ve materyal geliştirmeleriyle çok daha güzel görünecek.

Eski modelleri ve kaplamaları desteklemeye ek olarak tüm stok silahlar yüksek çözünürlüklü modellerle güncellendi, ayrıca bazı silah kaplamaları da bu yeni modellerden olumlu yönde etkilendi.
Yüksek Çözünürlüklü Efektler
Arayüzden oynanışa kadar tüm görsel efektler yenilendi.
Counter-Strike 2'de tüm görsel efektler güncellendi. Source 2'nin aydınlatma ve parçacık sistemleri sayesinde su, patlamalar, ateş, sis, namlu alevleri, mermi izleri, darbe efektleri ve çok daha fazlası yeni görünümlere ve davranışlara sahip olacak.
Oynanış Esnasındaki Görünürlük
Counter-Strike 2'de, en kritik oynanış görselleri daha net görünecek şekilde yeniden tasarlandı. Mermi darbeleri uzaktan kolayca görülebilecek ve yönlü kan sıçramaları (zamanla kaybolan) haritada ilerlerken size daha fazla bilgi sağlayacak.
Ortam Efektleri
Sıfırdan tasarlanmış patlamaları, yangınları, C4 ışıklandırmasını ve çok daha fazlasını tecrübe edin. Source 2 motorunu ve modern donanımların gücünü kullanarak Counter-Strike 2'deki ortam efektlerini daha yüksek görsel doğruluğa ve tutarlılığa sahip olacak şekilde iyileştirdik.
Arayüzdeki Geliştirmeler
Göstergedeki yeni görsel efektler de dâhil olmak üzere Counter-Strike 2'nin arayüzü tamamen değiştirildi. Bu geliştirmeler sadece güzel durmakla kalmıyor aynı zamanda oyuna dair önemli bilgileri de aktarıyor.
Doğru Sesler
Yeniden Tasarlandı, Dengelendi ve Yankılandı
Counter-Strike 2 sesleri fiziksel çevreyi daha iyi yansıtmaları, daha belirgin olmaları ve oyun durumunu daha iyi yansıtmaları amacıyla yeniden düzenlendi. Ayrıca daha rahat bir dinleme tecrübesi için ses değerleri yeniden dengelendi.
Dahası Gelecek
Sınırlı testte, büyük hataların yaza kadar çözülebilmesi için Counter-Strike 2 özelliklerinin yalnızca bazıları test edilecek. Ama ilerleyen zamanlarda çok daha fazlası gelecek. Birkaç ay içinde Counter-Strike 2'nin tüm detaylarını açıklayacağız ve bunları sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.